Nordkontakt er ISO-sertifisert

Nordkontakt er et av våre 17 datterselskaper, og er spesialisert innen automasjon, digitalisering, informasjons­teknologi og elektro. Nå er selskapet ISO-sertifisert.

– ISO-sertifiseringen synliggjør overfor kundene at de kan stole på oss og at vi har høy kvalitet i våre tjenester og leveranser, sier salgs- og markedssjef i Nordkontakt, Mariann Meby.  

ISO er «gullstandarden» innen kvalitet, bærekraft og sikkerhet

ISO er en uavhengig, ikke-statlig organisasjon der medlemmene er standardiseringsorganisasjoner fra medlemsland fra hele verden. Standard Norge er det norske medlemmet. ISO har som formål å utarbeide standarder for styrings-/ledelsessystemer, produkter, prosesser, utstyr, varekvalitet, formularer med mer, og standardisere symboler og navn på størrelser og enheter. (Kilde: snl.no)

– Vi er veldig stolte over å ha fått disse høythengende sertifiseringene hos en av bedriftene i konsernet, og vi vurderer sertifisering for andre av våre selskaper, forteller administrerende direktør i Elektrogruppen, Einar Jørgensen.

Nordkontakt Iso-sertifisering

Egen plattform for kvalitetsarbeid

Også kundene kan være trygge på at Nordkontakt og alle våre medarbeidere skal bidra til at vi lever opp til standardene. Nordkontakt bruker Landax som plattform for kvalitetsarbeidet.

– Gjennom våre egne interne revisjoner, DNV’s årlige oppfølgingsrevisjoner og resertifiseringer skal vi sikre og opprettholde høye kvalitetsstandarder, forklarer Meby.

Dette er de tre ISO-standardene Nordkontakt har blitt godkjent for:

  • ISO 9001:2015 – Kvalitet
  • ISO 14001:2015 – Miljøledelse
  • ISO 45001:2018 – HMS

Systematisk arbeid over tid

Nordkontakt har over tid jobbet med å implementere en høy standard for kvalitet, gjennom sine kunde- og medarbeiderløfter.

– Vårt arbeid for å sikre kvalitet og kontinuerlig forbedring er høyt på agendaen, og dette er bare begynnelsen med systematisk kvalitetsarbeid fra vår side, sier administrerende direktør Tom Erlend Kristiansen. 

Elektrogruppens verdier er «Fremtidsrettet, Ansvarlig, Løsningsorientert, Kompetent», og disse jobber alle ansatte daglig med å etterleve.

– Stertifiseringen styrker tilliten til selskapet, fordi vi forplikter oss til kontinuerlig forbedring som sikrer kvalitet. Den er en stor milepæl som beviser at vi er en seriøs bedrift, i tillegg til at vi har et stort fokus og forpliktelser overfor kunder, miljøet og våre ansatte. Sertifiseringen skal også sikre god kvalitet i den vekststrategien vi har besluttet for selskapet, avslutter Kristiansen.